O pracowni

Pracownia Ceramiczna AG

To jedyna taka pracownia w okolicy. Wyróżnia ją to, że ma ona również charakter galerii. Można wstąpić i obejrzeć prace, które powstają na miejscu, zaobserwować proces wytwarzania ceramiki a także zakupić od ręki wszystko co przypadnie wam do gustu. Odbywają się tutaj warsztaty, czyli spotkania przy glinie, a także prowadzony jest sklep internetowy, umożliwiając każdemu zakupy on line.
Przebudowana została z niewielkiej stodoły, gdzie zachowano oryginalne ściany z cegły oraz całą konstrukcję budynku. Posiada nadal trzy poziomy tak jak to funkcjonowało kiedyś. Nowoczesne rozwiązania umożliwiły wygodne korzystanie z budynku.

Jest tutaj:

- miejsce do pracy jako też miejsce spotkań,
- piecownia, gdzie wypalane są prace,
- stanowisko na koło garncarskie,
- wygodny blat z walcarką do gliny
- łazienka
- aneks kuchenny
- miejsce wypoczynku na sofach
- stół do pracy przy komputerze
- magazyn
- oraz mała prywatna pracownia szycia : )

Taras

Od strony ogrodu znajduje się dość obszerny taras, gdzie planowane jest w przyszłości zorganizowanie niewielkiej kawiarenki na potrzeby pracowni. Będzie ona wykorzystywana na potrzeby wydarzeń w pracowni, przeprowadzanych zajęć plenerowych a także umilenia czasu przybyłych gości galerii, którzy chcieliby na miejscu przekonać się o przywilejach picia świetnej kawy z ręcznie robionych filiżanek.
Pracownia AG to wyjątkowe miejsce dla wyjątkowych osób. Zapraszam!

agata grab zielona gór

Od lat to miejsce ożywiam,

ubogacam i organizuję każdy jego metr kwadratowy. Do wszystkich moich działań; aranżacji pracowni, projektowania prac i ich wykonywania wykorzystuję moje plastyczne wykształcenie i myślę, że z powodzeniem. W głowie mam wiele pomysłów na dalsze działania, mnóstwo projektów do zrealizowania, jednak obrany mam jeden kierunek, ceramikę. Ona jest moją największą pasją, daje mi piękną energię, przez nią wyrażam to, co ukryte. Jest moją terapią dla ciała i ducha.

Natomiast z całego ogromnego wachlarza możliwości,

jaką daje ceramika, wybrałam kubek, filiżankę, miskę, czyli naczynie użytkowe. Zachwyca mnie swą małą formą, codziennie uczestniczy w życiu, ma być pod ręką, jest potrzebne. Kubek z uchem, bez ucha, może towarzyszyć ci przy spotkaniu, zachwycić gości, olśnić swoim kunsztem. Jest on wspaniałym środek wyrazu artystycznego, a przy tym praktyczny. Filiżanka to drobiazg, który zorganizuję przyjemną pobudkę z łykiem pysznej kawy, natomiast miska, to przecież śniadanie. Jest potrzebne. Albo przekąska, lub deser. Jest przyjemny. A to wszystko polecam w doborowym towarzystwie wyjątkowej, doskonałej ceramiki.

A prywatnie, jestem żoną, matką oraz właścicielką domu, ogrodu i dwóch kotów.

Agata Grab
AG Pracownia Ceramiczna