O pracowni

Pracownia Ceramiczna AG

To jedyna taka pracownia w okolicy. Wyróżnia ją to, że posiada charakter galerii. Tu można zobaczyć i nabyć oryginalne i praktyczne rękodzieło, oracz poczuć artystyczną atmosferę pracowni. Na codzień w tym miejscu powstają kolejne prace.

Pracownia otwarta jest codziennie:
od poniedziałku do piątku
w godzinach  10.00 - 17.00.

Galeria

Śliczne miejsce z potencjałem. Mieści się po drugiej stronie pracowni i tam również jest wystawa prac, tych , którym lepiej na dworze, one również są do kupienia. Na co dzień można przysiąść na kawkę lubo krótki odpoczynek, w sezonie świątecznym odbywają się tam również kiermasze, jak i na terenie całej pracowni.

Miejsce spotkań do codziennej pracy

jest dosyć oryginalne. Dominują tutaj stoły, które zmieniają swoje położenie w zależności od potrzeb i sytuacji. Z zewsząd z wszystkich półek i okien spogląda ceramika, która inspiruje świeżych twórców, którzy uczestniczą w odbywających się tu warsztatach.

Koło garncarskie

umieszczone jest w niedużej wnęce o niewielkiej przestrzeni, co sprzyja koncentracji i skupieniu. Tu się dzieją wielkie rzeczy : )

Szkliwa

Mieszkają na wyższym poziomie, bo od nich zależy bardzo wiele. Każdy kolor ma swoje miejsce i wykonaną próbę, aby choć orientacyjnie zaplanować efekt końcowy. Wtajemniczeni wiedzą o czym mowa : )

Piecownia

to moje królestwo. Tutaj odbywa się magia, podczas której glina przemienia się w ceramikę. Kraina wysokiej temperatury w każdym znaczeniu tego słowa, ponieważ wyjmowanie gotowych prac z pieca to za każdym razem ogromne emocje! Od niedawna goszczą tu nie jeden, ale dwa piece, a to wyraźny klucz do nowych możliwości!

Tutaj pachnie kawą

Zaplecze kuchenne przeniosło się z góry w wersję bardziej podręczną, co sprawiło, że w pracowni zrobiło się bardziej domowo i przyjaźnie. Dodatkowy atut to fakt, że zbędne ruchy zostały ograniczone, bo wszystko jest w zasięgu ręki.

Projektowanie

Na niewielkim skrawku ziemi, tuż pod schodami jest moje okno na świat. Stąd wychodzą do was moje informacje i wszelkie chwaliposty : )

Parking

jest dostępny dla wszystkich odwiedzających pracownię. Przy dobrej organizacji może tu stanąć 7 samochodów! Tutaj też powitają Was przykładowe prace, które powstały w pracowni oraz wiaderka pełne ceramicznych kwiatów!

 

Pracownia jest otwarta codziennie w godzinach 10.00 - 17.00. Można również umówić się na inną godzinę, ponieważ do mojej pracy mam jakieś 8 metrów z domu. Organizowane są tutaj warsztaty grupowe, oraz zajęcia indywidualne. Realizuję też zamówienia indywidualne na ceramikę wyjątkową i spersonalizowaną, należy pamiętać jednak, że wszystkie przedmioty wykonywane są ręcznie i potrzeba założyć na to dodatkowy okres czasu. Ceramika uczy cierpliwości moich klientów a mnie dużej pokory. To wszystko jednak to niewiele, bo efekt końcowy jest wart poświęcenia.

Zapraszam serdecznie do pracowni!