Użytkowanie

 

 

Kuchenki mikrofalowe
Naczynia kamionkowe nadają się do podgrzewania potraw w kuchenkach mikrofalowych, o ile nie zostały ozdobione złotem lub srebrem.

 

Piekarniki
Naczynia kamionkowe nadają się do zapiekania potraw w piekarnikach. Naczynie z potrawą należy wkładać do piekarnika, stopniowo podgrzewać do zadanej temperatury przepisu kulinarnego.

UWAGA!
Należy jednak pamiętać, że nie wolno stawiać wyrobów kamionkowych na bezpośredni ogień z otwartego palnika kuchenki, na płytach ceramicznych i indukcyjnych.

 

Zmywarki

Naczynia kamionkowe oraz porcelanowe, które powstają w mojej pracowni można swobodnie czyścić w zmywarkach używając dowolnego programu. Można stosować też ulubione środki które stosujemy do mycia w zmywarkach. Nie wpływa to ani na pogorszenie jakości wyrobów, ani też na zmianę kolorów czy też dekoracji.

 

Lodówki
Należy pamiętać, aby nie wstawiać naczyń kamionkowych do piekarnika lub kuchenki mikrofalowej bezpośrednio po wyjęciu z lodówki. Przy nagłych zmianach temperatury, kiedy kamionka poddawana jest szokowi termicznemu, może ulec uszkodzeniu.